Novinky

Veronika Strapková predstavuje novinku Neverím, v klipe jej účinkuje Mária Bartalos Havranová s manželom!

Veronika Strapková má novú skladbu o zanikajúcej láske. Singel „Neverím“ je o konci vzťahu, ktorý býva často veľmi bolestivý. Text si napísala sama Veronika, zhudobnil jej ho ADiss, s ktorým si mladá umelkyňa výborne rozumie po profesionálnej aj ľudskej stránke. Pesnička má už i krásny klip, účinkuje v ňom obľúbená herečka Mária Bartalos Havranová s manželom.

19.11.2019

Veronika Strapková má krásnu novinku. Pesnička „Neverím“ je vlastne o končiacej sa láske.

„Je o vzťahu, v ktorom jeden odchádza a druhý čaká. Málokedy chcú rozchod obaja, mám skôr pocit, že vždy ho jeden chce viac a keď to povie tomu druhému, on často zareaguje, že to cítil rovnako. Pričom možno necítil. Ale poviete to, keď viete, že asi ten druhý aj tak odíde? Práve to ma inšpirovalo, že ten koniec vzťahu môže mať takúto podobu. Napísala som teda text o tom ako verím, že sa ten „starý“ človek vráti späť, lebo teraz je už nejaký zvláštny, akoby to ani nebol on, a že ho čakám,“ vysvetľuje Veronika Strapková.

Text si napísala exotická kráska sama, zhudobnil jej ho mladý nadaný skladateľ  ADiss. Nie je to ich prvá spolupráca, umelecky aj ľudsky si výborne sadli.

„ADiss je šikovný človek. Má veľkú lásku k hudbe a kreativitu, ktorá sa mne veľmi páči. Dopĺňame sa. Ja napíšem taký básnicky text, ktorý mi on upraví, aby sa hodil k melódii a bol vecnejší. Tu robil aj hudbu a pomáhal mi stavať vokály a to je skvelé. Presne takto si predstavujem kvalitného producenta," dodáva Veronika Strapková.

Pesnička má už aj unikátny klip. Tancuje v ňom Mária Bartalos Havranová spolu s manželom.

„Nielen Mary, ale aj jej manžel Adrian sú moji veľmi dobrí priatelia. Mám ich rada a predpokladám, že aj oni mňa, keď mi na účinkovanie v klipe pristali. Veľmi sa mi páči, ako sa dopĺňajú a aké veci vedia pohybovo stvoriť. Chcela som príbeh dvojice, ktorá vyjadrí pohybom to, čo ja textom, a možno ešte niečo viac. Oni to podľa mňa zvládli skvele. Choreograficky im pomáhal tiež skvelý človek  Emil Leeger, celkovú ideu bieločiernej koncepcie stanovila výtvarníčka Nora Čanecká. Režíroval to umelec, ktorý si hovorí Abdul, a celkovo to bola super práca," teší sa  Veronika.

„Veronika je môjmu srdcu blízky človek od vysokej školy a rovnako aj jej hudba. Páči sa mi jej výnimočná farba hlasu a to, že je taká svojská aj vo svojom spievaní. Som veľmi rada, že na Slovensku máme speváčku ako je ona, ktorá má nielen zlato v hrdle, ale aj lásku v srdci a rozdáva ju všade okolo seba. Preto, keď mi napísala, či by sme nešli s Adrianom do jej klipu, veľmi som sa potešila. Bol to prvý taký dlhší projekt, ktorý som po pôrode zobrala. Robili sme to, čo nás baví pre človeka, ktorého máme radi. Také spolupráce sú najlepšie,“ vyznala sa Mária Bartalos Havranová.

Nový singel je predzvesťou druhého albumu, ktorý Veronika pripravuje.

„Album práve nahrávame, ale ešte je len v štádiu skicovania. To, čo zatiaľ mám, má skôr podobu pop-u až RnB hudby. Textovo je to hlavne o vzťahoch a samozrejme aj s trochou humoru," uzatvára Veronika Strapková.

Nový klip singlu VeronikyS „Neverím“ si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=ChdfROSX6rw&feature=youtu.be

Veronika Strapková sa zviditeľnila vďaka účasti v súťaži Hlas ČeskoSlovenska, kde zaujala jedného z bývalých porotcov súťaže Majka Spirita. Aktuálne pôsobí pod jeho labelom. Napriek mladému veku sa jej podarilo skvelo rozbehnúť kariéru a na konte má spolupráce s viacerými vychytenými rapermi.