Novinky

Iné Kafe a ich „Právo na šťastie“

Skupina Iné Kafe už roky napĺňa význam svojho názvu. Na Slovensku jedinečnou punkrockovou hudbou, imidžom a koncertami. Teraz to však dotiahla do dokonalosti. Svoj nový album „Právo na šťastie“ krstia na palube lietadla!

24.11.2011

Nový album nahrávali chalani z Iné Kafe 11 mesiacov. Sklady vznikali postupne od roku 2003 až doteraz. Frontman Vratko Rohoň spoločné nahrávanie s úsmevom komentuje:

 

„Nahrávalo sa nám dobre. Snažili sme sa byť čo najviac spolu v rámci prác v štúdiu aj pri mixáži a aj pri masteringu. Nie vždy to ale bolo možné, tak sme komunikovali cez internet. Potom vznikali zaujímavé situácie. Forusove poznámky, ktorý prechodne žije v Londýne som si stiahol do telefónu v Helsinkách, prečítal som si ich nad Švédskom a v Pise som telefonoval do Bratislavy s Dodom, ako to treba upraviť v štúdiu a poslať mailom do Prahy…“

 

 

„Právo na šťastie“ je v poradí šiestym štúdiovým albumom Iné Kafe a fanúšikovia na neho čakali dlhých 8 rokov. Album nesie názov podľa jednej z pesničiek na CD. Okrem výstižného názvu zaujme aj obal. Vratko Rohoň:

 

„Booklet je grafická úprava fotografie časti sochy Frederica de Lorcu v Madride. Keď som tú sochu na začiatku leta uvidel naživo, bolo mi hneď jasné, ako bude obal vyzerať!“

 

V rádiách už z nového albumu počuť prvý singel  Špinavé objatie. Skladba už stihla zaznamenať nadšené reakcie aj na youtube. Doslova ošiaľ však spôsobila informácia o forme krstu nového albumu. Ten na Slovensku nemá obdoby! „Špinavé objatie“ krstí skupina na palube lietadla vo výške 6 400 metrov nad morom! Trasa letu vedie cez Nitru a Sliač pri Zvolene. Samotný krst bude presne nad AquaCity v Poprade. Boeing 737–300 bude pilotovať sám frontman skupiny Vratko Rohoň!

 

„Právo na šťastie“ je prvou dlhohrajúcou štúdiovou nahrávkou Iné Kafe po ôsmych rokoch od vydania zatiaľ posledného albumu Bez udania dôvodu v roku 2003. Na novinku sa fanúšikovia môžu tešiť v dvoch verziách - v klasickej a limitovanej. Klasické CD s plastovým obalom  obsahuje 13 skladieb. Limitovaná verzia albumu ponúka  jednu skladbu navyše a vychádza vo forme digipacku s extra informáciami o albume a o pesničkách pre zberateľov a skalných fanúšikov.