Novinky

Fantastická šou aj vokálna ľudovka! Záverečná časť relácie 3 pódiá vás úplne odrovná.

Jedinečný zážitok a spojenie, ktoré sa tak skoro nezopakuje! V poslednej relácii 3 pódiá v tomto roku sa stretnú Fragile, Polemic a Martin Císar. Každý z nich predvedie niečo naozaj výnimočné. Fragile zaspieva vo svojom klasickom vokálnom podaní ľudovú pieseň, Polemic predvedie fantastickú šou v štýle ska a reggae a talentovaný Martin Císar zaspieva v premiére svoju krásnu novinku „Navždy“! To musíte vidieť. Už v sobotu 21. decembra na Jednotke RTVS.

18.12.2019

Záverečná epizóda relácie 3 pódiá v tomto roku ponúkne veľkolepý zážitok. Očarujúca kapela Fragile, ktorá nepotrebuje hudobné nástroje a všetko zvláda hlasmi svojich členov, tentoraz zaspieva aj ľudovú skladbu.

„K ľudovej piesni majú mnohí členovia Fragile blízko. Ja som, napríklad, roky viedol spevácky zbor SĽUK-u, kde som spolupracoval aj s našim basistom Jožkom. Okrem piesne „V pondelok doma nebudem“ zaspievame aj známu, temperamentnú cigánsku pieseň „Joj, mamo“. 3 pódia sa nakrúcali v Košiciach, a tak sme siahli i po krásnej svadobnej východniarskej piesni „Oddavac še budu“. Je prijemné, keď vznikne relácia, v ktorej sa Slováci môžu dozvedieť koľko skvelej muziky, skvelých muzikantov a kapiel v našej krajine existuje,“ vraví líder Fragile Braňo Kostka.

Relácia dáva vždy priestor aj mladým a začínajúcim umelcom. Taký je i Martin Císar, ktorý zaujal v talentovej súťaži. Jeho krásny hlas očaril množstvo divákov a poslucháčov.

„Keď ma produkcia oslovila do tohto projektu, zvažoval som, ktoré piesne zaspievať a hlavne v akej forme. Keďže som pred nedávnom vydal aj akustickú verziu môjho singlu „Šťastie“, rozhodol som sa, že všetky skladby odohráme akusticky. Siahol som po mojich piesňach „Šťastie“, „I’ll Never Be“, ale aj po úplnej novinke, ktorú budú môcť ľudia počuť prvýkrát práve v relácii 3 pódiá. Má názov „Navždy“ a bude súčasťou môjho prvého albumu, “ dodáva talentovaný Martin Císar.

Ďalšou legendou, ktorá sa v tomto diele predstaví je Polemic. Zaspieva spolu so svojou spriatelenou kapelou Medial Banana. A na záver si všetci skvelí hudobní hostia spolu strihnú skladbu „Ain”t No Sunshine“ Billa Withersa.

„Fragile sú najrešpektovanejšou vokálnou skupinou u nás a Martin je veľký talent s charizmatickým vokálnym prejavom. Nás baví muzika viacerých žánrov, preto sme spojenie v spoločnej pesničke brali ako výzvu, ktorá dopadla veľmi zaujímavo. Bol to jedinečný zážitok a spojenie, ktoré sa asi tak ľahko nezopakuje. To je zároveň aj pozvánka na sledovanie relácie 3 pódiá už najbližšiu sobotu večer,“ láka Peter „Petko“ Opet z Polemicu.

Záverečný diel bude výnimočným zážitkom aj podľa riaditeľa košického štúdia RTVS.

„Príjemný večer s výbornou hudbou z Košíc. Tento prívlastok bol v minulosti pre košické televízne štúdio typický. Som rád, že 3 pódiá nadviazali na túto tradíciu a že vďaka výbornej spolupráci nášho štúdia nielen so spevákom a moderátorom Petrom Bičom, s režisérom Richardom Raimanom, s producentom Adnanom Hamzičom, ale i s celým tímom ľudí, ktorí sa na príprave tohto hudobného cyklu podieľajú, majú diváci opäť možnosť vidieť a počúvať kvalitnú hudbu v profesionálnej produkcii práve z Košíc. Sobotňajší večer bude z pohľadu žánrov naozaj pestrý a svojim spôsobom tak reprezentuje aj miesto, kde sa relácia nakrúca – teda východ so všetkými svojimi etnickými, hudobnými a religióznymi špecifikami,“ uzatvára riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke (okrem sviatkov). Najbližšia sa vysiela v sobotu 21.12.2019. Začiatok je o 22:20. Viac sa dozviete na: https://www.facebook.com/3podiartvs/?epa=SEARCH_BOX

Staršie diely relácie sú v archíve:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199119

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199699

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200271

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200936

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/201589

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/202793

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/203981

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/204581

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/205778