Novinky

Michal Kubovčík: Muzikál Peter Pan mi pripomenul, že fantázia a hravosť by nemali chýbať ani v životoch nás, dospelých!

Príbeh Petra Pana nadchýna mnohé generácie a je stále populárnejší aj u nás na Slovensku. Premiéra netradičného muzikálového poňatia tejto nádhernej rozprávky sa blíži a teší sa na ňu aj Michal Kubovčík. Predstaví sa v úlohe otca. Ako sám vraví, účinkovanie v Petrovi Panovi mu pripomenulo, že dospeláci by nemali zabúdať na to, že aj oni boli kedysi deťmi. V Petrovi Panovi si zahrajú talentované deti z Divadla ŠOK a Divadla ÚSMEV po boku takých hviezd ako Marek Majeský, Michal Kubovčík, či Marián Labuda. Nechajte sa unášať na vlnách fantázie spolu s vašimi ratolesťami! Prvá premiéra bude už 22. septembra v Dome kultúry v Šali.

03.09.2019

Krásny príbeh o boji dobra a zla podfarbený nádhernou hudbou! Chystaný muzikál Peter Pan bude úžasným zážitkom pre deti, ale aj ich rodičov. Zahrajú si v ňom také hviezdy ako Marek Majeský, Michal Kubovčík či Majo Labuda spolu s detskými hercami z Divadla ŠOK a Divadla ÚSMEV. V role otca alternujú Marek Majeský a Michal Kubovčík.

Už som otec a tak je mi táto úloha o to bližšia. Myslím, že v tomto muzikáli sa po prvý raz predstavím v role rodiča. Je to ale prirodzené, už som v tom veku a moji rovesníci majú aj staršie deti ako ja. Osobne som síce vyrastal na iných rozprávkach, no Petra Pana vnímam už dávno. Intenzívnejšie odvtedy, čo som v tejto rozprávke hral ako študent. Bola to moja prvá inscenácia na VŠMU," spomína Michal Kubovčík.

Muzikál Peter Pan, s ktorým Michal precestuje veľkú časť Slovenska, je ale trochu netradičným poňatím krásnej snovej rozprávky. Navyše, dnes si ju obľúbený herec vychutnáva inak ako počas študentských liet.

„Je to trochu iná úprava, ale príbeh Petra Pana je stále rovnaký. S odstupom času, tým, ako človek zreje, si všíma iné veci. Dnes viem lepšie oceniť tú hravosť. Pripomenulo mi to, že by sme nemali zabúdať na časy, keď sme boli deťmi. Návrat hravosti, fantázie a tvorivosti do našich životov určite nie je na škodu. Spolupráca na tomto projekte je pre mňa mimoriadne príjemná a zaujímavá," dodáva Michal Kubovčík.

Hudbu k muzikálu Peter Pan zložili Valentín Kozaňák a Sima Martausová, režisérom predstavenia je Viktor Vincze, otec známeho televízneho moderátora. Premiéra je naplánovaná na 22. septembra v Dome kultúry v Šali.

 Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Ticketportal (https://www.ticketportal.sk/event/Peter-Pan)

 

Predstavenie Peter Pan si môžete pozrieť v nasledovných mestách:

 

22.9.2019   o 16h    Dom kultúry              Šaľa (premiéra)

29.9.2019   o 15h    Dom kultúry              Šaľa (2. premiéra)

13.10.2019 o 15h    Dom umenia             Piešťany

26.10.2019 o 15h    Dom kultúry              Liptovský Mikuláš

3.11.2019   o 15h    DK Zrkadlový háj       Bratislava

9.11.2019   o 16h    Dom kultúry             Brezno

17.11.2019 o 15h    Kino Hviezda            Trenčín

23.11.2019 o 16h    DK Podborová          Zvolen

7.12.2019   o 16h    Dom kultúry            Rimavská Sobota